Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.01.2020, 00:01

Dobrý a lacný. Mobil, ktorý vyhovie menej náročným

  • Moto G8 Plus patrí tradične k veľmi dobrým voľbám, ak sa chcete sústrediť na pomer ceny, výkonu a výdrže.
  • Našli sme však aj mínusy. Prečítajte si našu recenziu.

Motorola G8 Plus nadväzuje na veľmi úspešné sériu Moto G. Už legendárne Géčka sa vyznačujú výborným pomerom ceny a výkonu. Po veľmi dobrých skúsenostiach s Moto G6 Plus a Moto G7 Plus sme sa naozaj tešili na test tohto telefónu. Aké boli jeho plusy a mínusy počas 10 dní testovania?

Moderný dizajn a výrez

Z dizajnovej stránky smartfón podľa nás nevytŕča nijakým spôsobom z radu, ale netvorí ani sivý priemer. Zaujme vás zrejme skôr zadná stena, ktorá vytvára veľmi zaujímavý farebný gradient. V našom prípade sme mali modrý variant a vyzeralo to naozaj dobre.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Na zadnej strane nájdete aj čítačku odtlačkov prstov a dokonca aj trojitý fotoaparát. V rámci konštrukcie tu nájdete USB-C konektor na nabíjanie, tlačidlo napájania, hlasitosti a skvelou správou je v tomto prípade duálny reproduktor. Týmto súčastiam sa budeme neskôr venovať podrobnejšie.

Oceňujeme, že Motorola pribalila do krabičky aj jednoduchý silikónový kryt. Je možné, že množstvo ľudí nevyužíva kryty, no z nášho pohľadu je to jednoducho nutnosť. Nevidíme zmysel v tom, aby sa vám pri prvom vyšmyknutí z rúk rovno rozbil. Navyše, ak využívate obaly na telefóny, tento z balenia vám aspoň na chvíľu poslúži, kým si nekúpite niečo podľa svojho gusta.

Displej má veľkosť 6,3 palca, rozlíšenie Full HD+ a využíva technológiu IPS LCD. Nie je dokonalý, no nezabúdajte, že telefón stojí 269 eur. Občas bol príliš žiarivý alebo, naopak, príliš tmavý, akoby si o niečo pomalšie uvedomoval zmenu svetelných podmienok. V každom prípade, v rámci možností sme boli spokojní.

Príjemná vnútorná výbava

Vnútorná výbava telefónu pozostáva zo 4 GB pamäte RAM a 64 GB vnútorného úložiska. V zariadení pracuje procesor Snapdragon 665. Tým, že sme zvyknutí pracovať väčšinou s vlajkovými loďami, respektíve s omnoho drahšími a výkonnejšími zariadeniami, postrehli sme isté pomalšie reakcie.

Tie však musíme opäť ospravedlniť cenou. Navyše, dovolíme si tvrdiť, že bežný používateľ si ich nevšimne a menej náročný používateľ bude jednoducho spokojný.

Pozrite si fotky, aké dokáže robiť Moto G8 Plus:

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 64% na dočítanie.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk