Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.01.2020, 00:00

Známy moderátor Viktor Vincze vysvetlil, prečo sa vzdal auta

  • Známy moderátor Televíznych novín TV Markíza Viktor Vincze sa venuje blogovaniu na ekologické témy. V HNtelevízii hovorí aj o obmedzovaní svojho komfortu. 
  • Prečo ho prestal baviť celebritný obsah na Instagrame? 
  • Ako sa snaží ovplyvňovať svojich 80 tisíc followerov, aby boli zodpovednejší k životnému prostrediu? 
  • Prečo začal jazdiť MHD? 
  • Aké najčastejšie výhovorky počúva od známych a prečo sa ľudia stále vyhýbajú verejnej doprave? 

"Ekológia sa týka nášho osobného komfortu," hovorí moderátor Televíznych novín TV Markíza Viktor Vincze v rozhovore pre HNtelevíziu.

"Máme v rodine už len jedno auto, druhé sme predali. Ale jazdíme ním veľmi málo. Vzdal som sa auta napriek tomu, že rád šoférujem, cítim sa v ňom bezpečne a mám rád všetky technológie. Jazdím verejnou dopravou." 

Diváci sledujú jeho príspevky na Instagrame a neustále ho konfrontujú s tým, či škodí alebo neškodí životnému prostrediu. "Je zaujímavé, že často majú aj pravdu."

Na sociálnych sieťach Vincze neúnavne zverejňuje dáta a súvislosti o tom, ako náš bežný život ovplyvňuje stav planéty a klimatické zmeny.

"Ak by nevzlietlo žiadne lietadlo, emisie by klesli o 10 percent. Keby nevyšli na cesty autá, pokles by bol až o 70 percent."

Cestovať verejnou dopravou je podľa neho správne a zodpovedné, aj keď je to často zložitejšie na plánovanie a na čas. "Ak chceme okamžite pomôcť ovzdušiu, nechať auto doma je to najlepšie riešenie." 

Ticketportal.sk