Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.01.2020, 14:47

Princovia William a Harry reagujú na správy o vzájomnej roztržke

The Times s odvolaním sa na nemenovaný zdroj napísal, že William svojho brata a Meghan vyhnal "šikanujúcim prístupom". William údajne nemal rád Meghan.

Britskí princovia William a Harry popreli správy tlače o vzájomnej roztržke medzi ich rodinami. Denník The Times dnes napísal, že William sa nesprával priateľsky voči Harryho manželke Meghan, čo údajne viedlo k oznámeniu dvojice z minulého týždňa, že sa vzdáva reprezentačných rol.

Reakcia princov

Bratia takéto správy označili za urážlivé a potenciálne škodlivé. Britská kráľovná Alžbeta II. práve na dnešok zvolala krízovú schôdzu kvôli prekvapivému rozhodnutiu princa Harryho a Meghan.

The Times dnes s odvolaním sa na nemenovaný zdroj napísal, že 37-ročný William svojho 35-ročného brata a Meghan vyhnal "šikanujúcim prístupom". William údajne nemal rád Meghan.

"Napriek jasným popretiam dnes jedny britské noviny uverejnili správu špekulujúcu o vzťahu medzi vojvodom a vojvodkyňou zo Sussexu a vojvodom z Cambridge," stojí vo vyhlásení uvádzajúcom šľachtické tituly Harryho a Williama.

"Pre bratov, ktorí tak silno dbajú na veci spojené s duševným zdravím, je používanie štvavého jazyka týmto spôsobom urážlivé a potenciálne škodlivé," uviedli princovia v dnešnom vyhlásení.

Londýnsky Times predtým napísal, že vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu sa chcú vzdať svojich kráľovských rol po dvoch rokoch, keď im bolo "neustále pripomínané, kde je ich miesto". Rozpory údajne prepukli už pred svadbou Harryho a Meghan v máji 2018.

Teórií a špekulácií je viacero

Britské médiá už vlani špekulovali o vzájomnom odcudzení oboch princov kvôli sporom ich manželiek. Princ Harry v októbri určité napätie vo vzťahu s bratom Williamom priznal.

Po oznámení Harryho a Meghan, že sa vzdávajú rol v kráľovskej rodine, sa dnes vo východoanglickom Sandringhame schádza najužšia časť britskej kráľovskej rodiny vrátane 93-ročnej panovníčky, oboch princov a ich 71-ročného otca princa Charlesa.

Harry s Meghan minulú stredu oznámili, že nechcú vystupovať ako "prední" členovia kráľovskej rodiny, že plánujú deliť svoj čas medzi Britániu a Severnú Ameriku a že chcú byť finančne nezávislí.

Podľa britského denníka panujú obavy, že ak by kráľovná plánom Harryho a Meghan nevyšla v ústrety, mohol by vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu vystúpiť bez dovolenia kráľovského paláca v televíznom rozhovore. Ten by podľa britských denníkov mohol kráľovskú rodinu silno poškodiť.

Až pred nedávnom ďalší člen rodiny, kráľovnin syn Princ Andrew (59) oznámil ústup z verejného života po "katastrofálnom" televíznom interview ohľadom svojich väzieb na niekdajšieho amerického finančníka a odsúdeného sexuálneho delikventa Jeffreyho Epsteina.

Ticketportal.sk