Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.12.2019, 09:00

Zaručene najúčinnejšie diéty na svete? Ak veríte týmto, ste blázni

  • Diéta 5:2, Tokio-Paríž či kozmonautická diéta. Všetky majú od zázračných účinkov veľmi ďaleko.
  • Niektorí ľudia v čase splnu 24 hodín nejedia a snažia sa vypiť čo najviac vody alebo džúsu.
  • Nebeské teleso vraj pôsobí na vodu v tele ako na vodu v moriach a vytvára detoxikačný odliv.
  • Názor lekárov je jednoznačný: Sú rovnako neúčinné ako škodlivé.

Časopisy a sociálne siete neustále ponúkajú stále nové redukčné diéty, o ktorých tvrdia, že sú zázračným riešením. Takéto diéty sú však dlhodobo neúčinné a niekedy aj nebezpečné, píše francúzsky denník Le Figaro.

Diéta 5:2, Tokio-Paríž, monodiéta, paleolitická diéta či recepty propagované celebritami sa tak trochu podobajú denným horoskopom, ktoré nám sľubujú lásku a šťastie.

Móda diét nepozná hranice a najrôznejšie výstrelky sa stali tendenciou. Bláznivé diéty sú rovnako neúčinné ako škodlivé, ale šíria sa rýchlosťou blesku v médiách aj na internete, ich prehľad nájdete v galérii. Nie sú vám niektoré povedomé?

​Tieto diéty bez najmenšieho vedeckého základu by vzbudzovali smiech, keby nepredstavovali reálne zdravotné riziko. "Nemocnice sú plné anorektických dievčat, ktoré tieto diéty držali. Často majú iba osem či desať rokov," hovorí doktor Jean-Michel Lecerf z Pasteurovho ústavu v Lille.

"Tieto diéty sú živnou pôdou pre vznik mentálnej anorexie. Firmy sa na nich snažia zarobiť, predať svoje výrobky. Potom je tu aj zďaleka nezanedbateľné riziko, že sa človek týmto spôsobom dostane do nejakej sekty," dodáva lekár.

Ticketportal.sk