Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.01.2020, 00:00

Zmeňte týchto pár vecí v stravovaní a konečne sa vám podarí schudnúť aj z brucha

Cvičíte, zdravo sa stravujete a predsa sa vám nedarí vyformovať si brucho podľa vašich predstáv?

 "V posledných dvoch rokoch sa mi ani napriek tvrdým diétam nepodarilo odstrániť nafúknuté a napäté brucho a okrem toho mám ťažké nohy s celulitídou. Cítim sa tučná a neviem, čo mám robiť," zverila sa 52-ročná žena.

Nafúknuté brucho, ktoré sprevádzajú pocity ťažoby a zlého trávenia, trápi rovnako mužov aj ženy, mladých aj starších. Často si ho odôvodňujeme nadbytkom tuku, ale môže to mať rôzne príčiny.

Napríklad nesprávny životný štýl či zlú výživu, neznášanlivosť niektorých potravín a alergie alebo aj hormonálne poruchy a zadržiavanie vody. Píše o tom taliansky denník  La Repubblica.

Pri obéznych ľuďoch je to jasné. Na svoj nezdravý životný štýl doplatia kardiovaskulárnymi, metabolickými chorobami, problémami s kĺbami. No keď sú ľudia iba nafúknutí, je to inak. Nepovažujú a za tučných, ale cítia, že ich telo nefunguje tak, ako by malo.

Často ide o špecifické choroby, ktoré je potrebné diagnostikovať a liečiť. Ale vo väčšine prípadov je dôvodom ich životný štýl. Chybná výživa, nedostatok pohybu, nezdravé návyky, napríklad fajčenie a pitie alkoholu spôsobujú to, že organizmus reaguje a nafukuje sa. 

Platí, že keď ruky, nohy a brucho nemajú správne rozmery, je dôležité radikálne zmeniť svoje zvyky. Odporúčania odborníkov si prečítajte v galérii: 

Ticketportal.sk